Nielen tvorivosť a vzdelávanie, ale aj mágia!

 

Tajomné „živé“ omaľovanky?

Na prvý pohľad pôsobia ako klasické omaľovanky, no zdanie klame. Označenie Devarkids získali mediálne produkty pre deti s technológiou „rozšírená realita“ (z angl. augmented rality). Podstatou tejto technológie je možnosť oživiť obrázky prostredníctvom aplikácie v smartfóne alebo tablete, ktorá je zadarmo dostupná na GooglePlay alebo AppStore. Dieťa jednoducho vymaľuje obrázky podľa vlastnej fantázie ako v klasickej omaľovanke, no tu práca nekončí a začína kúzlo! Po spustení aplikácie a namierení kamery mobilného telefónu alebo tabletu na obrázok prichádza malý zázrak. Obrázok ožíva v 3D formáte, začína sa pohybovať a vydávať zvuky. Na papieri vidíte napríklad farebne vymaľovanú dračicu, no po oživení zobrazí rozšírená realita oveľa viac. Farebná dračica sa zmení na 3D žmurkajúcu postavičku, ktorá sa otáča za svojim chvostíkom. Každý obrázok je iný, výnimočný

           

Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť

Neváhajte a vyskúšajte si čaro živých omaľovaniek úplne zadarmo. Na titulnej stránke devarkids.sk si stiahnite obrázok dráčika, vytlačte si ho, vymaľujte a inštalujte bezplatnú aplikáciu Devarkids. Po spustení aplikácie je potrebné zvoliť v menu možnosť demo verzia a zábavná hra s dráčikom sa môže začať.

Nejde len o obyčajné hračky, ale v mnohých prípadoch aj o edukačný prostriedok. Deti si ľahšie pamätajú nové informácie, ak sú im podané spôsobom, ktorý ich zaujme.

Značka Devarkids zastrešuje zábavno-náučné produkty pre deti, ktoré sú naozaj čarovné. Spoločnou vlastnosťou produktov Devarkids je možnosť oživovania obrázkov prostredníctvom zadarmo dostupnej aplikácie v mobilnom telefóne alebo tablete. Oživenie obrázkov vyvoláva v deťoch a dospelých WOW efekt, prináša množstvo zábavy a úsmevných chvíľ. Táto značka je na slovenskom a českom trhu nováčikom, no počas svojej existencie si po celom svete získala množstvo priaznivcov a fanúšikov nielen v detských radoch.

Do sortimentu patria v súčasnosti omaľovanky, knižka anglickej abecedy či 4D pretekárska hra. Vďaka týmto produktom deti rozvíjajú svoju kreativitu a predstavivosť, pomáhajú im zlepšovať jemnú motoriku a formujú záujem o vzdelávanie. Čerešničkou na torte pri práci s materiálmi Devarkids je úsmev na tvári vášho dieťatka.

Vďaka omaľovankam sa stáva učenie zábavným a zábava užitočnou.

Postup pri 3D omaľovankách je následovný:

Krok 1.  Vymaľuj obrázky

Krok 2.  Stiahni si bezplatnú aplikáciu DEVAR KIDS – je dostupná aj pre smartfony aj iphony

Krok 3.  Otvor si aplikáciu v mobile alebo v tablete

Krok 4.  Zvoľ omaľovanku, ktorú máš zakúpené a zadaj potrebný kód

Krok 5.  Teraz už len nasmeruj kameru na obrázok (aplikácia ťa bude navigovať na správne nasmerovanie šípkami)

Krok 6.  A stačí sa už len pozerať ako rozprávkové postavičky ožívajú

Nejde len o obyčajné hry pre deti, ale v mnohých prípadoch aj o edukačný prostriedok. Deti si ľahšie pamätajú nové informácie, ak sú im podané spôsobom, ktorý ich zaujme.